Youtube ile Maksimum Para Kazanma Stratejileri

Bu yazım da;
Youtube ile para kazanmanın en kolay yollarını düşüneceğim.
Youtube’dan para kazanmak için stratejiler geliştireceğim.
Youtube videolarımızı nasıl organize edeceğimizi ve nasıl videolar paylaşmamız gerektiği hakkında fikirler sunacağım.
Youtube videolarımızın izlenme sayısını arttırmak için Seo çalışmalarının nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler vereceğim.


Videolarınızın youtube izlenme sayısı arttıkça videodan para kazanma imkanınız da o derece artacaktır. SadeceOn sizin için sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla en kaliteli izlenme hizmetlerini sunuyor. Ekonomik fiyatlar ile dilerseniz abone, dilerseniz beğeni, dilerseniz yorum gibi diğer hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Böylece youtube kanalınızın daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. SadeceOn güvencesinde kaliteli hizmet alma fırsatını kaçırmayın!


Hemen hemen herkes kolay para kazanmanın yollarını aramakta ve takıntılı insanlar günlerini sırf bunun arayışı içerisinde geçirmekte. İnsan alemi evlerinde internet ile yaşamaya başladığından beri her dönemin bir kolay yoldan para kazanma arayışı olmuştur.

Google Adsense ile Maksimum Kazanç Sağlama Yöntemleri

İnternetten para kazanmak herkes için kolay bir yöntem değildir. Çünkü herkes evde çok boş vakit geçiriyor diye bu konularda yetenekli olacak diye bir şey yoktur. Konuyu pedagojik anlamda değil de sadece bu konu üzerinde değerlendirme yaparsak kimi insan okumayı sever internetten anket doldurarak para kazanmaya çalışır, kimi insan oyun oynamayı sever oyun oynayarak internetten para kazanır, kimisi bu işlere fazlasıyla ilgilidir site kurarak para kazanmanın yollarını arar.

Fakat doyumsuz insan bunların hepsini aynı anda yapmaya çalışır. Çünkü hepsini yaptığında daha fazla para kazanacağını düşünür. Fakat internetten para kazanmakta tıpkı gerçek hayatta para kazanmaya benzer.

Bir iş yerinde çalışıyorsunuz, günlük çalışma saatiniz 8 saat olduğunu var düşünelim. Günde 8 saatte uyuyacağınızı varsayalım. Geriye kalıyor 8 saat. Eğer sosyal hayatınızı ya da ailenizi umursamıyorsanız en fazla bir işte daha çalışabilirsiniz. İnternetten para kazanmaya çalışanlar gibi bilinçsiz hareket edip daha fazla para kazanmak için daha fazla işe girerseniz tüm girdiğiniz işlerden çuvallayacak, hiçbir geri dönüş sağlayamayacak, hiçbir şekilde para kazanamayabileceksiniz.

Bu yüzden kendinize en uygun alanı belirledikten sonra İnternetten para kazanmanın yollarını araştırmanızda fayda vardır.

Youtube Video Kanalı Açmanın Faydaları

İnternetten evinizde oturarak çok fazla fiziksel zahmete girmeden para kazanmanın en eğlenceli yollarından biride Youtube Kanalı açarak para kazanmaktır. Eğer video izlemeyi seven biriyseniz bu iş tam size göre. Tüm gün boyunca internet üzerinde Türkçe ve yabancı kaynaklardan videolar izleyeceksiniz, beğendiğiniz videoları ise Youtube Kanalınıza yükleyeceksiniz.

Bu işte ihtiyacınız olanlar sadece bir bilgisayar, internet bağlantısı, siz ve biraz zaman…

Eğer videoları kendiniz yükleyip bir blog sayfanızda paylaşıyor olsaydınız aşırı yüksek rekabette internette kaybolma ihtimalinizi göze alırsak uğraştığınız videonun hiç izlenmeme ihtimali çok yüksekti. Fakat youtube farklı optimizasyonlar ile kullanıcılara en uygun videoları sunduğu için doğru stratejiler ile insanlara videolarınızı izletebilme ihtimaliniz çok ve çok yüksektir.

Youtube aylık kullanıcı sayısı
Youtube aylık kullanıcı sayısı

2014 verilerine göre Youtube’u kullanan insan sayısı 1 Milyardan fazla. Bakın 1.000.000.000 kişiden fazla. Ve yıl boyunca 2 Trilyondan fazla izlenme alıyor.

İnsanlar gün içerisinde geçirdikleri zamanın %4’ünü Youtube’da geçirirken bunların ufak bir kısmını kendinize çekmeniz demek aylık ev masraflarınızı çıkarabileceğiniz anlamına gelmektedir. Tecrübeyle sabit.

Youtube Kanalı ile Nasıl Para Kazanılır

Google, Youtube’u satın aldıktan sonra kendi AdSense uygulamasıyla ortak bir iş çıkararak artık Youtube videolarından para kazanabilir hale getirdi. Yani şuan youtube üzerinden izlediğiniz videolarda çıkan reklamların hepsinden Video sahibi para kazanıyor. Peki Youtube’dan nasıl para kazanıyorlar?

Youtube Videolarından Para Kazanmayı Etkinleştirmek için Videoyu izleyin:

 

Youtube Videoları için Seo Stratejileri

youtube ile para kazanma
Youtube videolarını üst sıralarda çıkarma

Web sitelerimizde googleda üst sıralarda çıkma, ve ihtiyaca en uygun en fazla aranmaya sahip kelimelere göre yaptığımız tüm çalışmaları da Youtube için yapacağız. Çünkü Google arama algoritmasıyla hemen hemen aynı mantığa sahip Youtube arama algoritmasını da etkilemenin bir çok yolu var.

Güzel bir başlık, Uzun ve %100 özgün bir açıklama, aramaya ve videoya en uygun kelimeler. Bu henüz başlangıç…

Youtube videoları Başlık, Açıklama ve Anahtar Kelimeleri Nasıl Olmalı
Youtube videoları Başlık, Açıklama ve Anahtar Kelimeleri Nasıl Olmalı

Youtube Video Başlıkları Nasıl Koyulmalı?

İnsanlar ihtiyaçları dahilinde de olsa, sosyal medya da karşılarına da çıksa videonun başlığı her zaman izlenme konusunda en önemli faktörlerden birisi olmuştur. Örneğin Sahanda Yumurta yapmak ile ilgili bir videonuza “Sahanda Yumurta Yapımı” diye bir başlık koyarsanız dikkat çekeceğini düşünmüyorum. Fakat “Dünyanın En Güzel Yumurta Pişirme Yöntemi” ya da “En hızlı yumurta nasıl pişirilir” tarzında konuyu tetikleyen ve ucu açık betimleyen kelimeler kullanmalısınız.

[button color=”” size=”” type=”3d” target=”” link=””]Yani video başlığınızda “Mükemmel, İnanılmaz, En” gibi abartı cümleleri ya da “Nasıl yapılır, Neden olur” gibi merak uyandıran cümleler seçmek size artı kazandıracaktır.[/button]

Youtube başlıklar

Youtube Video Açıklamaları Nasıl Yazılmalı?

Hepimiz youtube’a video yüklerken eskiden kalma alışkanlıklarımızla birlikte açıklama kısmını hep boş bırakırız ya da sitelerimizin linklerini koyarız. Sanki o videoyu milyonlarca insan izleyecekte birileri siteye girecek.. Açıklama yazmadığınız videolarınızın başarılı olma ihtimali çok düşüktür.

Düşünün çok güzel bir konu başlığı buldunuz insanların dikkatini çekecek. Sitenizde başlığı yazdınız. Ve içerik girmeden paylaştınız. Sonuçlarını tahmin edebiliyor musunuz?

Aynı şekilde Youtube Video açıklamalarımızı da video ile en alakalı, özgün ve 300 kelime’den uzun yazılar ile desteklememiz gerekiyor.

Youtube Video Anahtar Kelimeleri Nasıl Seçilmeli?

Anahtar kelimeler… Bunun için kullanabileceğimiz bir çok yol mevcut. Öncelikle tamamen mantıksal olarak düşündüğünüzde aklınıza gelen kelimeleri not edin. Konu ile en alakalı ve insanların yüklediğiniz videoya ulaşmaları için aratabilecekleri kelimeleri düşünün. Eğer sağlık sonuçlar alıyorsanız daha fazlasına hiç gerek yok. Fakat yine de bir bilenden yardım almak gerekir :)

Tabi ki Google amca. Google’ın Keyword Tools aracını kullanarak videonuza en uygun arama seviyesi yüksek fakat rekabetin düşük olduğu kelimeleri bulabilirsiniz.

Bir diğer aracımız ise keywordtool.io Youtube videoları için anahtar kelime araştırmaGoogle ve Youtube bazında Videonuza uygun anahtar kelimeler tavsiyesinde bulunan eşsiz bir uygulama. Tek yapmanız gereken videonuzun tek ya da en fazla iki kelimelik anahtar kelimesini yazıp aratmanız.

ÖNEMLİ: Youtube’a yükleyeceğiniz anahtar kelimeler için analiz yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de Anahtar kelimenizin aylık arama sayısının 300’den fazla olmasıdır.
Çünkü videolarınız Google‘da aylık olarak 300’den fazla aramalarda çıktığı zaman Youtube videonuza daha önemli gözüyle bakmaya başlıyor. Bu da aramalarda sıralamanızı önemli oranda etkiliyor.

Youtube ve Adwords ile kelime analizi

Videonuza Özel Küçük Resim Ekleyin

Yükleyeceğiniz video illa ki güzeldir, fakat aynı içerikte videodan birden fazla olma ihtimali çok yüksek. Belkide rekabet ettiğiniz binlerce video vardır. Bu yüzden kendi videonuzu diğer videolardan ilk bakışta ayrı tutmak için video ile alakalı, göze hitap eden, sıcak renkler ve flat bir tasarımla özel küçük resim eklemeniz sizi rakiplerinizin önüne atacaktır.

Youtube Özel Küçük Resim

Unutmayın; insanların bir kısmı youtube arama algoritmasına çok güvendiği için başlıklardan ziyade video küçük resmine göz gezdirmekteler.

Videolarınızı Tüm Sosyal Medyalarda Paylaşın

Youtube diğer sosyal ağlar ile ilişkili hesaplara hem önem vermektedir hem de kendinize yeni izleyiciler kazandırması açısında hitap edebileceğiniz tüm sosyal medya sitelerine kayıt olun ve videonuzu her yerde paylaşın.

Youtube videolarına Facebook paylaşımlarının etkisi
Youtube videolarına Facebook paylaşımlarının etkisi

Facebook sayfalarınıza tüm arkadaş listenizi toplu olarak davet etmek için gerekli koda buradan ulabilirsin.

Videonuzu Sitelerinizde Paylaşın

Sahip olduğunuz bir veya daha fazla site olabilir. Videolarınızı onlara uygun olacak şekilde yeni başlık, yeni etiketler ve yine uzun bir yazıyla destekleyerek kendi sitelerinizde paylaşın. Böylelikle Google aramaları için etkin bir sıçrama yaşayabilirsiniz.

Playlistler Oluşturun

Kanalınızda bulunan birbirleri ile alaklı videoları kesinlikle bir playlist oluşturun. Bunun bir çok sebebi var. İlk olarak “Birlikte kuvvet doğar” gibi düşünebiliriz. Büyük bir videonuz var arama sayısı yüksek, insanlar onlara girdiğinde sağ tarafta diğer videolarınızın önerilmesini beklemeden siz kendiniz insanlara o videoları önermiş oluyorsunuz.

Videolarınıza Yorum Yaptırın

Videolarınızı oluştururken insanlar ile iletişiminizi koparmamaya özen gösterin. Bir video izleyicileri ile ne kadar etkileşim halinde olursa o kadar üst sıralarda yer alacaktır.

Videonun Kalitesine ve Uzunluğuna Dikkat Edin

Youtube’ın sıralama niteliklerinden biride kalitedir. İki aynı içeriğe sahip videodan HD kalitede olan video her zaman en üstte çıkacaktır. Ayrıca video uzunluğu da yeterli uzunlukta olmalı. Örneğin 1 dakika da konuyu anlatıp bitirebilecek bir video içeriğini 20 dakika tutarsanız insanlar kısa bir süre sonra videonuzdan çıkacaktır. Ve video izlenme sürenizin yüzde oranı düşeceği için videonuzun sıralamasını da olumsuz etkileyecektir.

 

Youtube ile Para Kazanma Sonuç:

Youtube ile para kazanmak için Youtube’u çok iyi anlamak, ona göre şekillenmek ve videonuzu izleyecek insanların ihtiyaçlarına, zevklerine ve duygularına hitap edecek şekilde hareket ettiğinizde başarı kaçınılmazdır.

 

Saphien Saphiens'den sonra Novustan bir önce gelen. Düşünüp fikir üretmeyi ve insanları bu şekilde etkilemeyi seven.

16 comments: On Youtube ile Maksimum Para Kazanma Stratejileri

 • Güzel anlatım teşekkürler Kerem Bey..

 • Başarılı. Tebrik ve tşk ederiz, herkez bu şekilde bilgi vermez..

  Millet bilgi saklar satar oldu..

 • Hepsi çok güzel tavsiyeler, hepsini kendi kanalımda uygulamaya çalışacağım. Teşekkür ederim

 • çok güzel bir bilgi olmuş teşekkürler

 • Çok faydalı ve kaliteli bir makale olmuş. Teşekkür eder, başarılar dilerim.

 • bu kitabı alın arkadaşlar belki faydası olur

 • İştre Başarılı Kanal !

 • Youtube İle ilgilenenler için çok faydalı bir yazı olmuş. Yazıdan öğrendiğim bir çok yeni şey var. Teşekkür ediyorum

 • faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.

 • Ben kanal açarım hemde manyak fikirlerim var ama fikirlerim hep haram o yüzden açmıyorum yoksa ortalığı duman ederim…

 • Güzel bilgiler var, eyvallah.

 • Ben youtube videolarımın izlenmelerini arttırmak için ***** ‘u kullanıyorum. Hem videolara faydası oluyor hem de reklam görüntülenmesi artıyor.

 • merhaba ben 1 mart dan beri aktif youtube kullanıcısı oldum
  berk oktay’ın yeni fotoğrafları sızdı,hacker isimli bir video yükledim ve bir buçuk ay da
  50.974 görüntüleme oldu. izlenme saatim bir ayda 1200 saat’e yükseldi. size sormak istediğim video da telif hakkı yok bu video dan para kazanabilir miyim?
  fotoğrafları internetten buldu ama videoyu kendim montajladım

 • merhaba ben 1 mart dan beri aktif youtube kullanıcısı oldum
  berk oktay’ın yeni fotoğrafları sızdı,hacker isimli bir video yükledim ve bir buçuk ay da
  50.974 görüntüleme oldu. izlenme saatim bir ayda 1200 saat’e yükseldi. size sormak istediğim video da telif hakkı yok bu video dan para kazanabilir miyim?
  fotoğrafları internet’ten buldu ama videoyu kendim montajladım

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer