Facebook’ta Program Kullanmadan Video İndirme

Facebook henüz telif hakkı olaylarına çok fazla bulaşmamışken özgürce videoları hem kendi sayfalarımızda hem profillerimizde paylaşabilirken aynı zamanda facebook videolarını indirip bilgisayarlarımızda da kullanma imkanına hala sahibiz. Ancak bunun için bir ton program ya da eklenti kurarak hem zaman kaybetmek hem de reklamlar içinde boğulmak istemeyenler için hiç bir program ya da siteye ihtiyaç duymadan saniyeler içerisinde Facebooktan programsız video indirmeyi anlatacağım.

Facebook’tan Programsız Video İndirme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook; her geçen gün büyürken, insanların içerisinde yaşamlarını sürdürdüğü farklı boyutta bir dünya olmaya da devam ediyor. İnsanlar bu dünyada yaşarken her anısını, her duygusunu da paylaşmaktan çekinmiyor. Bunları kimi zaman yazarak, kimi zaman giflerle, kimi zaman da videolarla mesaj vererek yapıyorlar.

Facebookta yazı yazmak veya gif paylaşmak basit bir durumken video paylaşmak için aynı şeyleri söyleyemiyoruz. Henüz telif hakları konusunda çok fazla titizlikle davranmayan Facebook’ta, dilediğimiz videoları kendi profillerimizde ve sayfalarımızda paylaşma özgürlüğüne sahibiz. Ancak bu videoları indirebilmek; yüklenmesini beklemekten daha can sıkıcı hale gelebiliyor (Bkz. Turk Telekom yavaşlığı).

Ancak bunun için inanılmaz basit bir yöntemden bahsedeceğim. Bilgisayar bilimleri ile uzaktan yakından bağı olmayan insanların bile kolaylıkla yapabileceği yöntemde yapmamız gerekenleri aşağıda ister okuyarak, isterse videoyu izleyerek bulabilirsiniz.

Facebook Programsız Video İndirme

Adım 1

Öncelikle indirmek istediğiniz videonun linkine ulaşmanız gerekiyor. Bunun için o sırada izlediğiniz videonun üzerine sağ tıklayarak “Show video URL” (Türkçesi “Videonun Bağlantısını Göster”) seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan minik kutucuktan bağlantımızı kopyaladıktan sonra;

Facebook Programsız Video İndirmeprogramsiz-video-indirme-2

 

Adım 2

Kopyaladığımız bağlantıyı yeni sekmede açıp adres çubuğuna yapıştırdıktan sonra başındaki “www.facebook” yazısını “x.facebook” olarak değiştirip entera basıyoruz.

programsiz-video-indirme-3

programsiz-video-indirme-4

 

Adım 3

Başına “x” koyduğumuz bağlantıyı enterladığımızda Facebook’un mobil için hazırladığı web sitesine gittiğimizi hemen anlayacaksınız. Burada açılan sayfadaki videomuzu başlattıktan sonra yine videonun üzerinde sağ tıklayıp; “Video olarak kaydet” seçeneğine tıklayıp videomuzu indiriyoruz.

programsiz-video-indirme-5

 

Hepsi bu kadar. Sadece üç adımda Facebooktan Programsız Video indirmek bu kadar kolay.

Dilerseniz videoyu izleyebilirsiniz;

Saphien Saphiens'den sonra Novustan bir önce gelen. Düşünüp fikir üretmeyi ve insanları bu şekilde etkilemeyi seven.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer