KPSS Bu Sene Sınav Sonuçları Açıklandı

Tüm bir yıl boyunca bütün hayatını bir sınava adayan, durmaksızın çalışan, sosyal hayatından ve kendinden ödün veren, hatta hem okulu hem de kpss çalışmalarını aynı anda götürebilen tüm arkadaşlarıma, tüm yoldaşlarıma ve meslekdaşlarıma hayırlı olmasını tüm içtenliğimle dilediğim Kpss 2015 yılının sınav sonuçları ÖSYM tarafından bugün açıklandı.

2015 Yılının Kamu Personel Seçme Sınavı yani KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan bilgisi ÖABT sınav sonuçlarını, adaylar ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

ÖSYM 2015 KPSS ‘de yer alan 12 soruyu iptal ettiğini de açıkladı. Bu iptal edilen 12 soru arasında 2 coğrayfa öğretmenliği testi soruları da var. Yapılan Açıklamada “coğrafya öğretmenliği ile sosyal bilgiler öğretmenliği testlerinde yer alan bazı sorulara iptal davası açıldığı bu 2 alanla ilgili değerlendirme, idari yargı kararı sonrası yapılacaktır.” dendi. Ayrıca 3 sorunun da cevaplarının değiştirildiği açıklandı.

KPSS 2015 ‘te KAÇ ÖĞRETMEN ATANACAK?

Milli eğitim bakanı Nabi Avcı hepimizi üzen bir açıklama da bulunmuş ve bu sene sadece 37 bin öğretmenin atanacağını bildirmiş. Sosyal medya üzerinden öğretmen adayları bu sayının en az 47bin civarında olması isteği üzerine büyük tepki de beraberinde oluştu.

Kpss 2015 Branş Sıralaması yani Alan sıralaması, Kpss sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, öğretmen adayları yine Ösym ve Meb tarafından yayınlanacak olan sıralama formuna göre kaçıncı sırada olduklarını öğrenecekler. Ve ardından açılan kontenjan sayısına göre atamaları gerçekleştirilecek.


Sınavı kazanamayıp tekrar hazırlanmak isteyen ya da bu sene ilk defa Kpss sınavına hazırlanacak olan arkadaşlar için buraya tıklayarak KPSS ‘de hangi konulardan kaçar tane soru çıktığına ve nasıl çalışmaları gerektiğini okuyarak bilgi alabilirler. > KPSS’de Hangi Konulardan, Kaç Soru Çıkıyor

Saphien Saphiens'den sonra Novustan bir önce gelen. Düşünüp fikir üretmeyi ve insanları bu şekilde etkilemeyi seven.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer