Etiket: Google

Google Adsense ile Maksimum Kazanç Sağlama Yöntemleri

Google Adsense ile Maksimum Kazanç Sağlama Yöntemleri

Merhabalar, bir süredir uzun uzun yazmıyordum. Boş vakit bulduğum gibi kahvemi aldım ve yazının başına oturuyorum. Bu yazımda kendi Google Adsense hesabımı inceleyeceğim hem kendime hem de sizlere fikir oluşturacak notlar alacağım. Herkese faydalı olması dileğiyle.

Google adsense ile çok fazla paralar kazanan bir webci olamadım bu zamana kadar. Fakat artık yaş ilerledikçe daha fazla ek-gelire ihtiyaç duyulmaya başlanıyor ve daha fazla nereden kazanç sağlanabilir bunları yolları aranmaya başlanıyor. Ben de bu durumun tam ortasındayım. Hayat sanki çok yoğun ve stresli değilmiş gibi ekstradan tonla web işleriyle daha uğraşmak zorunda kalıyorum. Tabi bu işler bana muazzam zevk veriyor olsa da sosyal hayatımı olumsuz yönde etkilemeye başladı.

Şimdi Google Adsense ile dün ( 05 Mayıs 2015 ) kazanç sağladığım parayı ve istatistikleri gruplar halinde inceleyerek bundan sonra neler yapabilirim bunları not edeceğim.

Read More Read More

Yeni Yazı Dizisi: Web Sitesinde Zirvenin Anahtarı

Yeni Yazı Dizisi: Web Sitesinde Zirvenin Anahtarı

Yıllardır web site işleriyle uğraşmama rağmen kişisel sitemde yazı paylaşma alışkanlığı henüz kazanamadım fakat yine de zaman zaman sizlere faydalı olacağını düşündüğüm fikirlerimi ve 10 yılı aşkın bu sektörde karşılaştığım problem ve çözümleri güncelliğine göre sizlerle paylaşmayı hedefliyorum.

Yeni Yazı Dizisi: Web Sitesinde Zirvenin Anahtarı

Google‘ın algoritmasını sürekli yenilediğini ve günden güne yapay zekasını çok daha geliştirdiğini hepimiz biliyoruz. Öyle ki artık Google’ı kandırmak neredeyse imkansız hale geldi. Fakat hayatın her alanında olduğu gibi Google’ında sistematik açıkları mevcuttur illa ki. Ben bu sektörde bununla ilgilenmiyorum ve yazılarımda da açıklar hakkında bilgi sahibi olmayacaksınız. Çünkü Google’ın göremediği bir şekilde de yapsanız illegal ile yarattığınız her şeyin acısı sonrasında çok kötü çıkıyor. Bunu defalarca yaşayıp dili yanmış biri olarak bana güvenebilirsiniz.

Eğer yaptığınız işi seviyorsanız bundan sonra beni takip ederek hem yasal yollar ile hem de keyifli bir şekilde hepimiz sitelerimizi bulunduğu noktadan zirveye taşıyacağız. Tabiki bu yazıya sizlerde katılıp, yorumlarınızı, eksik gördüğünüz yada buda yapılsa dediğiniz her şeyi yorumda belirtirseniz herkes için daha faydalı bir kaynak olacaktır.

Bu yazı dizisine başlarken bende sıfırdan birkaç site açacağım ve her site türü için farklı işlemler yapıp düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarıma devam edicem. Çalışmalarım tahmini 3 aylık bir süreçte tamamlanacak ve her sitemden para kazanıyor hale getirmeye çalışacağım. Fakat önceliğimiz para kazanmak olmayacak. Böyle bir fikirle yola çıkarsanız hırsınız bütün hevesinizin önüne geçip acele etmenize ve hata yapmanıza neden olacaktır. Yapılan bir hata diğer hatalar zinciriyle sonuçlanacaktır. Sonunda önüne geçemeyeceğiniz bir problem ile karşı karşıya kalmanız hiçten bile değil. Harcadığınız zamanın boşa gitmesi de cabası.

Bu yazı dizisinde neler olacak?

Yazı dizimde çok cüzi miktarlarda yatırımlar ile insanlara faydalı olmayı ve bu şekilde başarıyı sağlamayı amaçlıyorum. Fakat her kesime yardımcı olabilmek için atılacak adımların hem ücretli hem de ücretsiz yollarını da anlatacağım.

Sıfırdan web sitesi açıp zirveye nasıl gelineceğinden, web sitelerinizde kullanabileceğiniz grafik ve kodlamalara, web sitelerinizden nasıl para kazanabileceğinizden, sitelerinize günde on binlerce insanı nasıl sokabileceğinize kadar komplike bilgiler bulabileceksiniz. Her adımı yasal yollar ile attığınız zaman başarı kaçınılmazdır.

Takip edin, yazıları kaçırmayın!

Sağ tarafta bulunan “Bloga Eposta ile Abone Ol” kutusundan mail adresiniz ile bloga abone olursanız eğer bu yazı dizisinin her aşamasından anında haberdar olup, kaçırmadan okuyabilirsiniz.

Yorum yaparak herkese faydalı olun

Siz de yazılara yorum yaparak yazıyı takip eden herkese faydalı olabilirsiniz. Tamamiyle ücretsiz bu kaynakta hepimizin emeği geçsin.

Google’da en çok aranan kelimeler belli oldu (2014)

Google’da en çok aranan kelimeler belli oldu (2014)

Dünya devi Google, 2014 yılında en çok aranan verilerini paylaştı. Karşınızda 2014 yılına ait en çok arananlar ve yılın trendleri…

2015’e girmeye günler kala birçok marka geçtiğimiz yılın özetlerini paylaşmaya devam ediyor. Bunların arasında artık hayatımızın reddedilmez parçası olan Google da arama motorunun istatistiklerini açıkladı.

Google yine kendi hizmeti olan Google Trends‘in istatistiklerinden yola çıkarak 2014 yılının en çok aranan kelimelerini ve yılın trendlerini açıkladı. Bunun yanı sıra Google yine 2014 yılı için bir video paylaştı (Year in Search 2014).

Türkiye’nin en çok aradığı gündem konuları arasında Soma, Kobani ve Gazze gibi önemli haber başlıklarının yanı sıra Flappy Bird’de sıralamada yerini almış gözüküyor.

işte Türkiye’de en çok arananlar 2014:

1. Seçim Sonuçları
2. Dünya Kupası 2014
3. Soma
4. Flappy Bird
5. Kobani
6. Işid
7. ALS Hastalığı
8. Selfie
9. Torba Yasa
10. Gazze

Dünya genelinde yapılan aramalara baktığımız zaman ise listenin başında Ağustos ayında hayatını kaybeden oyuncu Robin Williams yer alıyor. Ayrıca Flappy Bird dünya geneli listesinde de yerini almış durumda.

Dünyada en çok aranan kelimeler 2014

1. Robin Williams
2. World Cup
3. Ebola
4. Malaysia Airlines
5. Flappy Bird
6. ALS Ice Bucket Challenge
7. ISIS
8. Ferguson
9. Frozen
10. Ukrain

Sizde en çok aranan kelimelere, Türkiye ve dünya genelindeki diğer trendlere buradan ulaşabilirsiniz.

Google’ın hazırladığı Year in Search 2014 videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.